Blog Yazıları

E- Ticarette Önemli Günler
E-ticaret

E- Ticarette Önemli Günler 

Tüm Dünya’da kutlanan özel günlerin yanı sıra ülkelere özgü kutlanan ulusal ve resmi günler mevcut. Nasıl ki Türkiye’de resmi bayramlar yanında dini bayram günleri yaklaşırken, haftalar öncesinde bir alışveriş hareketliliği başlıyorsa, tüm Dünyada da aynı şekilde ilerleyen bir anlayış var diyebiliriz.

Son yıllarda ayrılmaz bir parçamız olan e-ticaret dünyasında ise her zaman her şeye daha kolay ulaşmak mümkün olduğu için global olarak insanların alışveriş eğilimleri de dijital dünya üzerinde yoğunlaşıyor. Türkiye’den Etsy’de satış yapmak istediğinizde, satışlarınızı arttırmanın püf noktalarından biri, özel günler gelmeden haftalar öncesinde Etsy dükkanlarınızı bu tarihlere göre hazırlamak olacaktır.

Etsy sayfanızı önemli günler için hazırlayın!

Tüm Dünya’da kutlanan özel ve önemli günler için haftalar öncesinden Etsy satış dükkanınızı hazırlamanız gerekmektedir. Etsy satışlarını arttırmak için Amerika Tatil Günlerini bilmek, resmi ve özel tatil günleri için önceden hazırlık yapmak, bu tarihlere özgü bir ürün satmıyorsanız bile sayfanızı kampanyalarla, promosyon kodları ile desteklemek, Etsy satış sayfanızı büyütmeniz için önemli adımlar olcaktır.

Amerika Dinamiklerin bilmek önemli!

Amerika Birleşik Devletleri toplumu tüketimin en yoğun yaşandığı ülkelerden birisi. Etsy’de satışlarınızı arttırmak için öncelikle Amerikan Kültürünü biraz daha yakından tanımalı, tüketicilerin geçmiş davranışlarına göre Etsy satış dükkanınızın stratejisini belirlemeli ve bu yolda ilerlemeniz gerekmektedir. Örneğin Amerika’da en çok tüketimin arttığı günler arasında Halloween Kutlaması, Yeni yıl hazırlıklarının yapıldığı Kasım ayı, Kara Cuma (Black Friday), Süper Cumartesi, (Super Saturday), Siber Pazartesi (Cyber Monday) gibi günler gelmektedir.

Tüm Dünya’da Kutlanan Özel Günleri Takip Edin!

Etsy’deki satış kitleniz her ne kadar Amerika’da yaşayan insanlar olsa da, Etsy bir çok Avrupa ülkesinde, Kanada’da da geniş bir tüketici kitlesi mevcuttur. Bu nedenle sadece Amerika özel günleri değil, global çapta kutlanan Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü gibi günleri de takip etmeniz ve Etsy satış dükkanınızı bu özel günler için hazırlamanız, Etsy’de sizi başarıya götürecek önemli stratejik hamleler arasında olacaktır.

Etsy Özel ve Resmi Günler için Satış Fırsatlarını kaçırmayın!

Etsy satış dükkanınızı haftalar öncesinde Amerika özel ve resmi günler için hazırlamanız, satışlarınızı arttırmak için değerlendirebileceğiniz en önemli fırsatlar arasında yer almaktadır. Tüketici hareketliliğinin en çok yaşandığı Ekim-Aralık ayları için haftalar öncesinde Etsy satış dükkanınızı hazırlamalı, bu günlere özel ürünler üretmiyor dahi olsanız, ürün başlıklarınızı, ürün açıklamalarınızı bu özel günler için güncellemeli, stoklarınızı takip etmeli, ambalaj ürünlerinizi yenilemeli, fiyatlarınızı tekrar gözden geçirmeli, ‘’ücretsiz kargo’’ fırsatları yaratmalı, bu günlere özel promosyon kodları oluşturmalısınız.

Unutmayın rekabet ortamı oldukça yüksek olan Etsy’de, rakiplerinizi takip ederek ürün analizi yapmak, Etsy’de en çok satılan ürünler çerçevesinde uygulanan stratejileri gözlemlemeniz ve tüketiciye yönelik faaliyetlerde bulunmanız, Etsy satış hacminizi yükseltmeniz için uygulayacağınız adımlar olacaktır.

Sizin için oluşturduğumuz Amerika 2022 Resmi Tatiller Listesi ve global çapta kutlanan özel günler listesini inceleyerek, Türkiye’den Etsy’de satış yapmak ve 2022 yılı Etsy satış stratejinizi oluşturmaya ne dersiniz?

1 OcakYeni Yıl KutlamasıNew Year’s Eve
17 OcakMartin Luther’s King Jr. Anma Günü 
14 ŞubatSevgililer Günü 
21 ŞubatBaşkanlık GünüPresident’s Day
8 MartDünya Kadınlar GünüInternational Women’s Day
17 NisanPaskalya BayramıEaster Holiday
8 MayısAnneler GünüMother’s Day
30 MayısAnma GünüMemorial Day
14 HaziranBayrak GünüFlag Day
19 HaziranBabalar GünüFather’s Day
19 HaziranJuneteenthAfro-Amerikalı Kültür Günü
4 TemmuzBağımsızlık GünüIndependence Day
24 TemmuzEbeveyn GünüParent’s Day
1 EylülOkula DönüşBack To School Day
5 Eylülİşçi BayramıLabor Day
11 EylülBüyükanne ve Büyükbabalar GünüGrandparent’s Day
10 EkimAmerikalı Yerli GünüIndigenous Day
10 EKimColomb GünüColombus Day
31 EkimHalloween KutlamasıHalloween Day
4 KasımDivali, Hindistan Işık FestivaliDiwali Day
11 KasımGaziler GünüVeterans’ Day
24 KasımŞükran GünüThank’s Giving Day
26 KasımKara CumaBlack Friday
28 KasımIşıklar BayramıHanukkah Day
28 Kasım-24 Aralıkİsa’nın Gelişininin MüjdelenmesiAdvent Day
29 KasımSiber PazartesiCyber Monday
12 AralıkYeşil PazartesiGreen Monday
17 AralıkSüper CumartesiSuper Sunday
18 AralıkUlusal Bedava Kargo GünüNational Free Shipping Day
24-25 AralıkNoel Arifesi ve TatiliChristmas Eve&Day
26 Aralık-1 OcakKwanzaa Günü 
31 Aralık-1 OcakYeni Yıl ArifesiNew Year’s Eve

Etsy Amerika pazarı dışında başta Birleşik Krallık olmak üzere, Avrupa, Kanada gibi ülkelerde de oldukça kullanılan bir e-ticaret platformu. Bu ülkelere özgü kutlanan özel günler olduğu gibi, global çapta tüketicilerin kutladığı ve alışveriş yaptığı günleri de göz ardı etmemelisiniz. Etsy satışlarınızda size yol gösterecek tüm bu özel günleri takip etmeniz ve bu günlere özel hazırlık yapmanız, Etsy’deki satışlarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

17 MartSt. Patrick’s Dayİrlanda
11 EkimŞükran Günü (Thanksgiving Day)Kanada
5 KasımHavaifişek Gösterisi(Bonfire Night)Birleşik Krallık
11 KasımBekar Günü(Singles Day)Birleşik Krallık, Çin
11 AralıkChristmas Jumper DayBirleşik Krallık
6 AralıkSt. Nicholas DayAvrupa
21 AralıkKış Gün Dönümü(En uzun gün)Winter Solstice
26 AralıkHediyeleşme Günü (Boxing Day)Kanada, Almanya, Birleşik Krallık

İlgili konular

1 Comments

  1. Etsy ile Gelir | Hiç satış yapamadım, satışlarım çok düştü!

    […] ile gelir sayfamızda E- TİCARETTE ÖNEMLİ GÜNLER adlı makaleye göz atıp bu günler için hazırlık […]

Bir yanıt yazın

Doldurmanız gerekli alanlar *