Blog Yazıları

Neden Ev Kadınları veya Mikro Üreticiler Etsy’de Ürün Satmalı?
E-ticaret, Etsy

Neden Ev Kadınları veya Mikro Üreticiler Etsy’de Ürün Satmalı? 

Merhabalar, sizlere bu yazımızda ev kadınları ve mikro üreticiler için Etsy’de ürün satmanın avantajları ve Etsy ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz.

Şimdi gelin birlikte nedir bu Etsy bakalım. Etsy, benzersiz ve yaratıcı ürünler için küresel bir pazardır. Eski hazinelerden eşsiz el yapımı parçalara kadar özel, olağanüstü öğelerden oluşan bir evrene ev sahipliği yapar.

Otomasyonun arttığı bir zamanda, insan bağlantısını ticaretin merkezinde tutmak amaçlı Etsy kurulmuştur. Etsy bu yüzden yaratıcılığın yaşadığı ve geliştiği bir yer inşa ederek gücünü insanlardan alıyor. Satıcıların fikirlerini başarılı işletmelere dönüştürmesine yardımcı oluyor. Etsy platformu onları, hayatın hayal gücünü hak eden anları için, insan dokunuşuyla özel bir alternatif arayan milyonlarca alıcıyla buluşturuyor.

Kadınlar ve Mikro Üreticiler İçin Etsy Fırsatları

Kadınlar ve Mikro Üreticiler İçin Etsy Fırsatları

Dünya’nın en büyük e-ticaret pazaryerlerinden birisi olan Etsy’de kendi tasarımlarınızı, sanat malzemelerini, el yapımı ürünlerinizi ve diğer binlerce farklı çeşit ürünü tüm dünya pazarına satabilirsiniz. Özellikle de KOBİ (Mikro Üretici) veya kendi ürünlerini satan bir girişimciyseniz, artık Türkiye’den de Etsy’de satış yapmak mümkün olduğu için hemen Etsy’de dükkân oluşturarak ürünlerinizi yurt dışına satmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kadınlar çoğunlukla evden para kazanma yollarını aramaktadır. Evde gerek el işi, tasarım, organik ürün üreterek para kazanıp ev ekonomisine katkı sağlarlar. İşte bu bağlamda size bu platformu önermek isteriz. Etsy’de satılan ürünlere baktığımızda en çok satılan ürünler el yapımı ürünler olmaktadır. Etsy’de öne çıkan ürün grupları arasında en popüler olanlardan biri olarak gösterebiliriz. Neredeyse her evde en az bir kişi el yapımı bir şeyler üretiyordur. Bunlar çoğunlukla kişisel boş vakit geçirmek ya da kişisel ev dekorasyonu için kalsa da aslında Etsy gibi bir platform üzerinde fazlasıyla müşteri bulabilen çalışmalar olmaktadır. Kazak örgü bere, kaşkol, süveter, patik, bebek kıyafetleri, şal gibi çoğaltabileceğimiz örneklerden birçoğu halihazırda ya biz ya da aile fertlerimiz tarafından çok hızlı bir şekilde hazırlanan ürünler.

Bunun yanı sıra özgün ürünlerde satabilirsiniz. Özgünden kast ettiğimiz dünya üzerinde hiç yapılmamış eşi benzeri olmayan ve ilk kez sizin bulduğunuz bir ürün olması gerekmiyor. Buradaki özgünlük aslında fabrikasyon bir ürün olmamasıdır. Evdeki tahtalarla hazırlanmış ahşap bir oyuncak araba ya da geri dönüştürülmüş materyallerden yapılmış küçük süsler, kilden yapılmış biblolar ve heykeller buradaki özgün tabiri için doğru bir betimlemedir. Bu noktada Boş kaldığınız zamanlarınızda hobi olarak dahi yapabileceğiniz düşük bütçeli hatta evdeki kullanılmayan malzemelerden hazırladığınız ürünler sizler için ekstra bir gelir kapısına dönüşebilir. Etsy platformunda tüm ürünleri kaplayabilecek diğer bir başlıkta kişiselleştirilmiş ürünlerdir. Tüm bu ürün çeşitleri içerisinde kendine yer bulabilen bu konu için ajanda, çakmak, kalem, bere, kazak gibi örneklerin tamamı verilebilir. Örneğin sizin ördüğünüz çeşitli renklerdeki berelerin üzerine makine ve ya el dikişi ile çeşitli yazıların ve ya şekillerin işlenmesi müşterilerinizin rağbet gösterebilecekleri ürün gruplarıdır. Hayal etseniz ya kim en sevdiği şarkı sözünün yazdığı bir bereyi takmak istemez ki ayrıca bu bere senin için biri tarafından elleriyle hazırlanmış el emeği bir bere. Burada satılabilen kişiselleştirilmiş ürünler içerisinde hiçbir sınır yok. Ahşap bir arabanın altında satın alan kişinin isminin yazılması, gümüş bir kolyenin üzerine aile amblemi ve ya sevdiğiniz bir şeklin işlenmesi, istediğiniz renklerde dokuma bir halının yapılması. Bundan sonrası tamamen sizin el becerinize ve hayal gücüne kalmış durumda.

    Kadınlar ve Mikro Üreticiler İçin Etsy Nasıl Üye Olur ve Dükkân Açar?

Kadınlar ve Mikro Üreticiler İçin Etsy Nasıl Üye Olur ve Dükkân Aça

Sizde şimdi hemen Etsy üye olup kendi dükkânı kayıt olurken kullanacağınız bir e posta adresi, Etsy kayıt olurken kullanacağınız bir banka hesabı, Etsy’de oluşturacağınız mağazanın önceden belirlenmiş olması (Mağaza adınızın sattığınız ürünlerle bir anlamı olmasının size marka oluşturmakta faydası olacaktır.). Etsy’de hesabınızı doğrularken kullanacağınız bir kimlik (TC Kimlik, Ehliyet, Pasaport, Oturma izni) bunları tamamladıktan sonra artık dükkan açma adımına geçebilirsiniz. Dükkân açmak için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Sonra mağaza açma seçeneğine gidiyoruz. Mağaza ayarlarını yaptıktan sonra mağaza adını tanımlıyoruz. Mağaza adını belirledikten sonra ürünleri ekliyoruz. Ve ödeme seçeneklerini tanımlıyoruz. 24 saat içinde onay almış oluyorsunuz. İşte Etsy de dükkân açmak bu kadar kolay.

Mağazanızı açtıktan sonra Ürün özellikleri (Attributes) nelerdir v Etsy aramasını nasıl etkiler? konu makaleye bakabilirsiniz.


Sizlere bu yazımızda   Kadınlar ve Mikro Üreticiler İçin fırsatlardan ve mağaza nasıl açılır bunlara değindik. Bundan sonraki yazımızda tekrar görüşmek üzere

İlgili konular

Bir yanıt yazın

Doldurmanız gerekli alanlar *