Blog Yazıları

Etsy Satın Alma Koruma Politikası
etsy koruma politikası
Etsy, E-ihracat, E-ticaret

Etsy Satın Alma Koruma Politikası 

Herkese Merhaba,


Etsy birkaç hafta önce 1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle hayata geçecek ve tüm satıcıları ilgilendiren yeni bir duyuru yaptı “Satın alma Koruma Programı”. Program, alıcıların ve satıcıların Etsy’de olumlu bir deneyim yaşamasını sağlamak için oluşturuldu.


Programa katılmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. İhtiyaç durumunda programdan faydalanmak tamamen opsiyonel.


Bu yeni programla birlikte 250$ ‘a kadar olan siparişlerinizin, transit sürecinde hasar görmesi ve kaybolması, aşağıdaki koşulları sağlamak şartıyla Etsy güvencesi altında ve Etsy sizin adınıza bu tutarı müşteriye iade edecek.


Alıcılara daha fazla güven sağlayacağı için siparişlerin artması, satıcıların kontrolü dışında bir sorun yaşamaları durumunda, Etsy’de daha fazla güvenle çalışmaları hedefleniyor.


Nedir bu koşullar?

  • Gönderinizin geçerli bir takip numarası taşıması ve Etsy’de transit sürecinde gözükmesi
  • Tahmini varış süresinin ürünü listelerken belirtilmesi
  • Siparişinizin belirttiğiniz tarih aralığında gönderilmesi
  • Siparişin Etsy’de verilen adrese gönderilmesi. (Alıcınız Mesajlar aracılığıyla alternatif bir adres veriyorsa, siparişi iptal ederek ve alıcıdan ürünü düzeltilmiş adresle yeniden sipariş etmesini istemelisiniz.)
  • Nakliye sırasında hasar görmemesi için siparişinizin dikkatli bir şekilde paketlenmesi.
  • Ürünü listelerken gerçeğe yakın fotoğraf ve açıklamalar kullanılması
  • Satıcının, Etsy’nin politikalarından hiçbirini ihlal etmemiş olması
  • Tüm mağaza politikalarınızı doldurun (özellikle iadeler, değişimler ve özel siparişler için politikalarınız olması önemlidir).


Koruma Politikasın’da En çok merak edilen konular:


Sipariş $250 ‘dan daha fazlaysa? Etsy Satın Alma Koruması $250 aşan siparişler için uygun değildir. Kısmi iade yapılmayacağı için $250 aşan siparişler için sigortalı gönderim tercih edilmelidir.


Etsy Satın Alma Koruması alıcılar için ne anlama geliyor? Etsy’nin Satın Alma Koruması programıyla, satın aldığınız ürünler ulaşmazsa, hasarlı olarak ulaşırsa ya da tanıtımına uymuyorsa, alıcılar tam iade alacaklardır. Müşterilerin, bu programla daha güven duyarak alışveriş yapmaları satışlarınızı arttıracak önemli bir faktördür.


Bu programı kötüye kullanan olursa? Etsy bunu tespit ederse, kötüye kullanan satıcılar programdan faydalanamayacaklar.
Umarız bu programa ihtiyaç duymadan paketleriniz zamanında ve hasarsız alıcılarıyla buluşur!


Bol satışlar

İlgili konular

Bir yanıt yazın

Doldurmanız gerekli alanlar *