Blog Yazıları

Genel

Babalar Günü’nde Satışlarınızı Artıracak İpuçları 

Babalar Günü yaklaşıyor. Anneler Günü’ne nazaran daha sönük gibi dursa da Babalar Gününün son yıllarda ciddi bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz. Bu yazımızda Babalar Günü’nde satışlarınızı artıracak bazı önerileri sizinle paylaşıyor olacağız.

  • Yol Gösterici Olun

Hayat hızlı, işler yorucu, kafalar karışık. Böyle durumlarda bazen hediye tercihi yapmak gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Eğer siz de müşterilerinizin buna benzer zorluklar yaşadıklarını düşünüyorsanız onlara önerilerde bulunabilirsiniz. Hediye paketleri, hatta ürün çeşitliliğinize göre hediye setleri hazırlayarak onların işlerini kolaylaştırabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı da artıracağınızı unutmayın:)

  • İndirimler, Kampanyalar, Promosyonlar

Hepimiz biliyoruz ki artık özel günler denildiğinde aklımıza öncelikle bunlar geliyor. ‘ Babalar Günü’ne Özel Kampanyalar’, ‘Babalar Günü’nde Eşsiz Fırsatlar’ veya ‘Babalar Günü’ne Özel %40’a Varan İndirimler’ gibi başlıklarla dikkat çekip satışlarınızı artırabilirsiniz.

  • Kampanyanızı Hazırlamada Geç Kalmayın

Tüm özel günlerde olduğu gibi Babalar Günü’nde de kampanyalarınızı önceden hazırlamayı ihmal etmemelisiniz. Hele hele yurtdışı satışlarınız için çok daha erken aksiyon almalısınız.  Unutmayın; senelik planlarınızı önceden hazırlayıp, uygulayabilirseniz operasyonel sorunlar yaşamazsınız.

  • Hedef Kitlenizi Tanıyın

Her kampanyada olduğu gibi Babalar Günü içinde yapacağınız her çalışmanın, harcayağınız her kuruş reklam bütçesinin hedef kitle için olduğunu unutmayın. Bu doğrultuda reklam kampanyaları ve grupları planlayın. Elde ettiğiniz veriler neticesinde en yüksek fayda sağladığınız  stratejilerinizle tanıtımlarınızı hızlandırın. İadesiz ve bol satışlarınız olsun:)

İlgili konular

Bir yanıt yazın

Doldurmanız gerekli alanlar *