Blog Yazıları

Ücretsiz Kargo Garantisi Nasıl Sunulur?
Etsy

Ücretsiz Kargo Garantisi Nasıl Sunulur? 

Ek kargo ücretleri, satın alma aşamasında olan alıcıların önüne geçebilir. Kargo fiyatı konusunda ABD’li alıcıların beklentilerini daha iyi karşılamak için mağazanızda ücretsiz kargo garantisi sunabilirsiniz. Ücretsiz kargo garantisi, ABD’deki müşterilerin ABD içinde veya ABD’ye gönderilen toplam 35 USD veya üzerindeki siparişlerinde ek kargo ücreti ödemeyeceklerini bilmelerini sağlar. 

Ücretsiz kargo garantisi sunun

30 Temmuz 2019’dan itibaren, ABD’li müşterilere ücretsiz olarak gönderilen ürünlere ve 35 USD veya üzeri siparişlerde ücretsiz kargo hizmeti sunan mağazalara ABD aramalarında öncelik verilmekte; bu sayede ABD’li müşterilerin ABD’de ücretsiz olarak gönderilen daha fazla ürüne ulaşması sağlanmaktadır. 

Zaten ücretsiz kargo hizmeti sunuyorum, bu garanti mağazamı nasıl etkiler?

İşletmeniz için ücretsiz kargo garantisi sunmanın neden iyi olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mağazanız için ücretsiz kargo garantisi nasıl etkinleştirilir?

Mağazanızda ücretsiz kargo garantisi hizmetini etkinleştirmek için:

 1. Etsy.com üzerinde Shop Manager simgesine tıklayın.
 2. Settings’e tıklayın.
 3. Shipping settings’e (Gönderi ayarları) tıklayın.
 4. Free shipping guarantee (Ücretsiz kargo garantisi) kısmında yer alan Get started yazısına tıklayın.
 5. Next’e tıklayın.
 6. Set free shipping’e (Ücretsiz kargoyu etkinleştir) tıklayın.
Görsel: Etsy

Ücretsiz kargo garantisini etkinleştirdikten sonra kargo masraflarını karşılamak için mağazanızdaki ürünleri yeniden fiyatlandırma seçeneğiniz olacak. Ürünlerinizin fiyatını düzenlemek için isteğe bağlı akıllı fiyatlandırma aracını kullanabilirsiniz. Mağazanız için fiyatları nasıl belirleyeceğiniz sizin kararınızdır.

Ücretsiz kargo garantisi sunma hakkında sorularınız mı var?

Cevabını öğrenmek için aşağıdaki sorulara tıklayın:

 • Etsy’de satış yapmak için ücretsiz kargo garantisi sunmak gerekli mi?
 • Hayır, mağazanız için ücretsiz kargo garantisi sunmak gerekli değildir.

ABD’li müşterilerin ABD’de ücretsiz olarak gönderilen daha fazla ürüne ulaşmasına yardımcı olmak için, ücretsiz gönderilen ürünlere ve ücretsiz gönderim garantisi olan mağazalara ABD aramalarında öncelik verilir.

 • Ücretsiz kargo garantisi sunarsam bu tüm mağazam için geçerli olur mu?
 • Evet. ABD’li bir alıcının sepet tutarı (geçerli vergiler hariç) toplam 35 USD veya daha fazlaysa, ücretsiz kargo garantisi mağazanızdaki tüm ürünleri ücretsiz gönderime uygun hale getirir. Bu garanti, mağazanızdaki yeni listelemelere de uygulayacaktır.
 • Bu garanti ABD dışındaki alıcılar için nasıl işler?
 • Ücretsiz kargo garantisi yalnızca gönderi adresi ABD’de olan ABD’li müşteriler için geçerlidir. Ücretsiz kargo garantisini etkinleştirirseniz, diğer ülkelerdeki alıcılar için kargo fiyatlarınız gönderi profillerinizde veya listelemelerinizde halihazırda yansıtılan fiyatlar olacaktır.

İstediğiniz alıcılara (kendi ülkenizdeki alıcılar gibi) veya dünya çapındaki tüm alıcılara ücretsiz kargo hizmeti sunmayı seçebilirsiniz.

Ücretsiz gönderimi olan ürünler, ABD aramasında öncelikli olarak yer alacaktır. Ancak ABD dışındaki alıcıların Etsy araması etkilenmeyecektir.

 • Ekspres kargo ek hizmeti için ücretsiz kargo garantisi geçerli midir?
 • Hayır, bir alıcı ekspres kargo hizmeti satın almayı tercih ederse, bu kargo hizmeti için kendisinden ücret talep edilir.
 • Hangi siparişler ücretsiz kargo garantisi için uygundur?
 • ABD’li alıcıların toplam 35 USD veya daha fazla siparişleri ücretsiz gönderim garantisi için uygundur. Sepet tutarı 35 USD eşiğini karşılamıyorsa, toplam sipariş tutarı alıcının ödeyeceği kargo ücretini veya vergileri içermez.
 • Mağazamın para birimini USD dışında bir para birimi olarak ayarladım. Belirlediğim para biriminde ücretsiz kargo garantisi nasıl işler?

Ücretsiz kargo garantisi sunuyorsanız, döviz kuru veya mağazanızın para birimi ne olursa olsun mağazanızdan 35 USD veya üzerinde bir harcama yapan ABD’li alıcılar için ücretsiz kargo garantisi geçerli olacaktır.

 • Mağazamda sunduğum ücretsiz kargo garantisini kapatabilir miyim?
 • Evet, mağazanız için ücretsiz kargo garantisini kapatabilirsiniz. Akıllı fiyatlandırma aracımızı kullanarak ürünlerinizi gönderi maliyetlerini karşılayacak şekilde yeniden fiyatlandırdıysanız, ücretsiz kargo garantinizi kapatmak bu değişiklikleri geri almaz. Ücretsiz kargo garantinizi kapattıktan sonra ürün fiyatlarınızda değişiklik yapmak isterseniz, bunu listeleme yöneticinizden yapabilirsiniz.

Garantiyi kapatırsanız şunları unutmayın: 

 • ABD’deki alıcılarınız, 35 USD ve üzeri siparişlerinde ücretsiz kargo hizmeti almayacaktır 
 • ABD’li alıcılardan gönderi ayarlarınızda listelenen kargo fiyatları talep edilecektir 
 • Ücretsiz gönderilmeyen ürünlere ABD arama sonuçlarında öncelik tanınmayacaktır
 • Mağazanızdaki satışlarda ve ortalama sipariş tutarlarında düşüş olabilir (ücretsiz kargo hizmeti sunulduğunda alıcıların satın alma olasılığının %20 daha yüksek olduğunu unutmayın) 

Ücretsiz kargo garantisini yine de kapatmak istiyorsanız:

 1. Etsy.com üzerinden Shop Manager simgesine tıklayın.
 2. Settings’e (Ayarlar) tıklayın.
 3. Shipping settings’e (Gönderi ayarları) tıklayın.
 4. Sayfayı kaydırarak Free shipping guarantee (Ücretsiz kargo garantisi) sekmesinin aşağısına ulaşın.
 5. Yes, turn off guarantee (Evet, garantiyi kapat) yazısına tıklayın.
 6. Turn off my guarantee (Garantiyi kapat) yazısına tıklayın.
 • ABD’ye zaten ücretsiz gönderi sunuyorum. Ücretsiz kargo garantisi mağazamı ve ürünlerimi nasıl etkiler?
 • Halihazırda ABD’ye ücretsiz kargo hizmeti sunuyorsanız, alıcıların beklentilerini zaten karşılıyorsunuz demektir. 

ABD arama sonuçlarında öncelik elde etmek için ABD’deki alıcılara aşağıdaki yollardan biriyle ücretsiz kargo sunmalısınız:

 • Ücretsiz kargo garantisi sunarak
 • Ürünlerinizde ABD’li alıcılara ücretsiz kargo hizmeti sunarak

Bir ürünün arama sonuçlarında öncelikli olarak yer alması için ücretsiz kargonun ilgili üründe otomatik olarak geçerli olması gerekir. Bu da ücretsiz kargo hizmetinizin koşullu olmadığı anlamına gelir; yani alıcının ücretsiz kargo hizmeti alabilmek için belirli sayıda ürün veya belirli bir sepet tutarına ulaşması gerekmez.

 • Minimum sipariş miktarı ile ücretsiz kargo hizmeti sunuyorum. Ürünlerim arama sonuçlarında öncelik kazanır mı?
 • Minimum sipariş miktarı ile ücretsiz kargo hizmeti sunduğunuzda ABD aramasında öncelikli yerleşim elde edemezsiniz. ABD aramasında öncelikli yerleşim elde etmek için listelemelerinizde ABD’li alıcılara koşulsuz ücretsiz kargo hizmeti sunabilir veya ücretsiz kargo garantisini etkinleştirebilirsiniz.
 • Ücretsiz kargo garantisini etkinleştirebilir ve bunun için minimum sipariş tutarıyla ücretsiz gönderim hizmeti sunmayı sürdürebilir miyim?
 • ABD’deki alıcılar için ücretsiz kargo garantisini etkinleştirirseniz, koşullu bir ücretsiz kargo hizmeti sunabilirsiniz. Ancak bu koşullu hizmet ABD’li alıcılara gözükmeyecek, bunun yerine ücretsiz kargo garantisi gözükecektir.

ABD’li alıcılar için geçerli olan koşullu bir ücretsiz gönderim hizmeti sunmak istiyorsanız, bu hizmeti sunarken ücretsiz kargo garantisini kapatabilirsiniz.

Ücretsiz kargo garantisi hakkında geri bildiriminiz varsa lütfen bize iletin.

Yazının orjinal metnine ulaşmak için tıklayınız

İlgili konular

1 Comments

Bir yanıt yazın

Doldurmanız gerekli alanlar *