Blog Yazıları

Etsy Müşteri İstatistikleri: Mayıs 2021
Etsy

Etsy Müşteri İstatistikleri: Mayıs 2021 

Yeni müşteriler, artan satışlar ve en yeni TV reklamlarımız: Şu anda Etsy’de heyecanlanacak çok şey var.

Müşterilerin ihtiyaçları geçen yıl hızla değişti ve giderek daha fazla sayıda alıcı aradıklarını bulmak için Etsy satıcılarına yöneldi. Bu ivme 2021’e kadar devam etti. Etsy’nin CEO’su Josh Silverman “İnsan bağlantısının çok hayati olduğu bu dönemde Etsy, satıcıların sevdikleri işe yatırım yaparken kendi işletmelerini büyüttüğü ve benzersiz kimliklerini temsil eden ürün arayışında olan alıcılara ulaştığı türünün tek örneği bir topluluk sunuyor.” diyor. 

Etsy’nin bu yıl ne kadar büyüdüğü hakkında size daha fazla bilgi vermek için Etsy’nin en yeni gelir raporlarından birkaç istatistik paylaşacağız. Yeterince sohbet ettik. Şimdi rakamlara bakalım!

Görsel: https://www.etsy.com/seller-handbook/article/etsy-shopper-stats-may-2021/1037879630441
  • Ocak-Mart ayları arasında yeni kayıt olan ve hesabını yeniden etkinleştirilen 16,3 milyon alıcı Etsy’de alışveriş yaptı. Hesabını yeniden etkinleştirilen alıcılar, bir yıl veya daha uzun süredir Etsy’de alışveriş yapmamış olan ve sonradan tekrar dönüp satın alma işlemi gerçekleştiren müşterilerdir.
  • Müşteriler Ocak’tan Mart’a kadar Etsy’de 2,9 milyar dolar harcadı. Bu da geçen yılın aynı dönemine göre %144’lük bir artış demek!
  • Uluslararası satışlar Etsy’deki satışların %44’ünü oluşturdu ve geçen yılın aynı dönemine göre %177 arttı.
  • Alıcılar geri gelmeye devam ediyor. Yılın ilk üç ayında Etsy’nin sürekli alıcılarında %205’lik bir artış oldu ve şu anda Etsy’deki aktif alıcıların neredeyse %9’unu temsil ediyorlar. Sürekli alıcılar, 6 veya daha fazla gün alışveriş yapmış olan ve son 12 ayda Etsy’de 200 USD veya daha fazla harcama yapmış olan müşterilerdir.

Bu büyümeyi görmek gerçekten heyecan verici. Çünkü Etsy’deki müşteri sayısının artması, işletmeniz için daha fazla fırsat anlamına geliyor.

Etsy büyümeye devam ettikçe, siteye yeni müşteriler getirmek ve markanın bilinirliğini artırmak için pazarlamaya daha fazla yatırım yapmaya devam ediyoruz. Etsy’de bulunan özel ürünleri öne çıkaran “Why Buy Boring” isminde yeni bir TV kampanyası başlattık. İlgili reklamları izleyin.

Ayrıca Etsy satıcılarının yaratıcılığını sergilemenin ve siteye yeni müşteriler getirmenin yeni yollarını araştırıyoruz. Örneğin, Etsy satıcıları ve moda tasarımcısı Prabal Gurung arasındaki Kreatör İşbirliğine oldukça fazla ilgi gördük. Tasarımcı, özel koleksiyonunu oluşturmak için doğrudan Etsy mağaza sahipleriyle çalıştı. Buraya tıklayarak görebilirsiniz. Ürünler Vogue, Architectural Digest ve Apartment Therapy gibi birçok ulusal ve uluslararası yayında yer aldı.

Yazının orijinal metnine ulaşmak için tıklayınız

İlgili konular

Bir yanıt yazın

Doldurmanız gerekli alanlar *